Новітні дослідження на ринку праці серед робітників за найвищім заробітком демонструють, що чим більший в людини заробіток, тим менше вона працює.

Як же зробити так, щоб нарешті припинити втрачати дні та ночі на роботі, втомлюватися, наче кріпак на панщині, та почати жити повним життям із гідним заробітком?

Не треба набивати шишки самому, якщо можна використовувати досвід багатьох поколінь та рівнятися на справді успішних людей.

Ваш час – це ваші гроші

Кожна хвилина життя неоціненна – так, принаймні кажуть філософські твори ще з античних часів. Але чи насправді це так?

З однієї точки зору – це твердження дійсне на всі сто відсотків, адже жодна мить не повториться, жоден день не повернути, і безсмертя поки що є лише примарою майбутнього, а не реальністю. І це потрібно пам’ятати. Але все ж таки треба оцінювати кожну дію, бо кожна дія спрямована на досягнення якоїсь мети.

Стів Джобс, Білл Гейтс та інші великі бізнесмени та новатори завжди оцінювали свій час. І гроші можуть стати гарним еквівалентом для усьо – не тільки товарів та послуг, але й відчуттів, емоцій, та інших нематеріальних цінностей.

Звісно ж, ніхто не пропонує вимірювати усе грошима, але варто лише спробувати – і ви точно знайдете, як саме і що можна оцінити, які ваші дії коштують для вас забагато, а завдяки яким – ви залишаєтеся в прибутку.

 

Планування – це залог успіху.

Ви вже знаєте, що ваш час – це гроші, і часом треба правильно розпоряджуватись. Але як це зробити? Для цього треба його планувати.

Майже кожна важлива дія, кожен крок у саморозвитку будь-якої видатної особи не був спонтанним рішенням, а навпаки – наслідком планування та осмислення своїх дій. Але тримати усі плани в голові – не дуже гарна ідея. Хіба що ви – Гай Юлій Цезар, але й йому це не допомогло наприкінці життя.

Ідея користуватися для записів планів щоденниками чи простим блокнотом – це гарний шлях до вирішення проблем.

 

Відпочинок – це теж робота.

Час, коли людям треба було лише відпрацювати від години до години вже минає майже в кожній сфері життя. Люди вже не працюють по шістнадцять годин на день, як це було сторіччя тому.

Більше того – новітні державні досліди в Швеції та Австралії переконливо свідчать про те, що шестигодинний робочий день є навіть більш продуктивним та корисним для роботодавців, аніж звичний для більшості восьмигодинний. І у цих країнах вже запроваджене законодавче регулювання зменшення робочого часу до цих показників.

 

Коли людина відпочиває, а не працює без хвилинки вільного часу, вона не виснажується, генерує нові ідеї та знаходиться у більшому комфорті. І добрий відпочинок допомагає заробляти гроші набагато краще, аніж безперервна і завзята праця. Головне – це саме відпочивати. Не корити себе за «змарнований» час, а розуміти, що він також піде вам на користь.

Але і відпочинок треба контролювати – він обов’язково повинен мати якусь мету, допомагати у розвитку, та витрачатись на щось, що має і додаткову користь зокрема само відпочинку. Вдосконалюйте свій відпочинок, прагніть його, та не витрачайте час марно.

 

Кооперація – це те, що зробило людину людиною.

Саме розподіл праці та обов’язків був основним двигуном людського прогресу – як в давні часи, так і зараз. Але багато українців, нажаль, не користуються даним здобутком людства у повсякденному житті, чи використовують його не так, як це потрібно.

Згадайте, що було написано раніше? Час – це гроші. І наступного разу, коли ви будете робити якусь річ, за яку вам ніхто не платить – готувати, прибирати, іти пішки замість виклику таксі, оцініть – скільки буде коштувати послуга професіонала у цій справі, і чи не вигідніше буде звернутися саме до нього, замість того, щоб робити це власноруч.

В багатьох випадках буде зрозуміло, що ніякої економії у тому, щоб займатися чимось самостійно – немає. Таким чином, часу буде більше на більш продуктивні дії при менших його витратах.

 

Пошук кращих варіантів – альтернатива є завжди.

Кожного дня потрібно присвячувати час пошуку можливих альтернативних методів вирішення будь-яких проблем, а не тільки займатися саме їх вирішенням.

Завжди треба займатися моніторингом – можливо, те, що ви робите, можна зробити легше, а за вашу працю хтось готовий платити більше.

Людство постійно розвивається, і аналіз – це перший шлях на шляху до перемог. Цю ідею сформулював не якийсь сучасний бізнес-коуч. Ця ідея старіша за тисячоліття, бо була сформульована ще китайським воєначальником Сунь Цзи у його трактаті «Мистецтво війни».

Доречі, ця книга може допомогти не тільки у військовому ділі, але й у більшості побутових питань.

 

Не побоюйтесь помилок. Побоюйтесь успіхів.

Ця порада може здатися жахливою. Як це так – радіти помилкам, та жахатися від успіхів? Але успішні гравці у покер, шахи та інші інтелектуальні ігри знають про вірність цього принципу як ніхто інший. Бо коли людина робить помилку, вона має можливість розвинутись.

Проаналізувати свої дії, які привели до неочікуваних наслідків, переробити свою стратегію та тактику, щоб не повторювати помилок у майбутньому.

А кожен виграш, кожен досягнутий без зайвих зусиль результат, хоч і дає бажане, але повільно заставляє деградувати.

Досягнута мета – це не успіх, якщо вона не є шляхом до іншої, більшої мети. Кожного разу потрібно розуміти, що успіх – це не фінал.Не треба йому передчасно радіти, не треба розслаблятися після його досягнення, бо це розслаблення може коштувати у перспективі набагато більшого.