Стати перспективною, досягти величезної продуктивності мріє кожна сучасна людина. На жаль, не усім вдається досягти цієї мети. Що заважає збільшити продуктивність? Чому не вдається впоратися якісно з усім обсягом завдань? Які зміни потрібно здійснити, щоб продуктивність зросла?
Беручи до уваги результати досліджень вчених, рекомендації перспективних працівників, які змогли досягти неосяжних вершин у власному кар’єрному зростанні, кожна людина зможе змінити своє життя. Існує декілька способів, які допоможуть значно підвищити продуктивність. Це не тільки помітить керівництво, але й завдяки цьому кожний робочий день буде завершуватися великим задоволенням для самої людини від результатів власної праці.
Дії напередодні робочого дня
Продуктивність залежить від багатьох дрібниць, ігнорувати які ні в якому разі не можна. Ніщо не повинно відволікати від планів. Щоб вранці ніщо не заважало збиратися на роботу, саме напередодні увечері потрібно готувати одяг. Марк Цукерберг та Барак Обама носять однаковий одяг щодня протягом тижня, вивільняючи дорогоцінний ранковий час для прийняття важливих рішень, планування дій.
Розмірковувати над планом дій на завтра краще напередодні увечері. Щоб розподілити ефективно робочий час, занотувати свої пропозиції у нагоді стане органайзер або блокнот «Твоя Продуктивність», створений з використанням методу Помодоро. Використовуючи такий блокнот, є можливість розподілити справи за рівнем важливості, скласти списки усіх найскладніших завдань, для виконання яких потрібно вивільнити час. Хапаючись за декілька справ одночасно, неможливо виконати їх ефективно, бо саме в цей час працівник припускає багато помилок.
Дуже корисним для кожної людини є нічний відпочинок, під час якого організму надається можливість гарно відпочити, відновити запас енергії. Саме тому рекомендується виділяти достатньо часу для сну.
Організація робочого часу
Вчені вже довели, що результативність та обсяг робіт не залежать від загального часу їх виконання. Скоріше навпаки, якщо навчитися не тільки віддано працювати, але й дозволяти організму достатньо відпочивати, продуктивність значно зросте. Саме тому важливо робити невеличкі перерви, щоб мозок мав можливість відпочити. Обідню перерву краще проводити на свіжому повітрі. Доведено, що прогулянки покращують креативність, активізують логічне мислення працівника, розвивають його здатність до вирішення найскладніших проблем.
Наповнити організм порцією свіжої енергії зможуть ті, хто не ігнорує рекомендації дієтологів та завжди розпочинає день з корисного сніданку. Неможливо очікувати від організму завзятості, коли йому не надано в ранковий час корисне «паливо».
Збільшити продуктивність вдається, якщо перед роботою проаналізувати план наступних дій. Можна використати час по дорозі на роботу, передивляючись занотовані плани. Це зробити буде найлегше, якщо використовувати щоденник фірми Moleskine або планер «Твоя продуктивність». Цей планер був створений з використанням найкращих методів, що перевірені часом, він надає можливість здійснювати планування за системою «Pomodoro». Ефективність використання планеру підтверджується багатьма найуспішнішими людьми світу.
В робочий час рекомендується виконувати лише заплановані справи, на усі інші зайві пропозиції потрібно навчитися не реагувати, категорично відмовляючись від них.
Збільшити продуктивність вдається тим, хто мріє змінити своє життя, хто вміє раціонально планувати та діяти відповідно до плану.